Налаштування системи автоматичного завантаження/вивантаження доручень із «Клієнт-банку»

Для передачі та обміну платіжними документами до банку часто застосовуються системи дистанційного банківського обслуговування, у тому числі системи класу «Банк – Клієнт». Один із модулів цієї системи – модуль «Клієнт-банк», встановлюється на робочому місці бухгалтера. Він забезпечує формування, контроль, шифрування та дешифрування даних, електронний підпис, обмін даними з «Банком» через систему телекомунікацій.

Система «Підприємство» дозволяє готувати та враховувати платіжні документи. Щоб унеможливити повторне введення платіжних документів у модуль «Клієнт Банку», у системі BAS передбачено обмін даними із зазначеним модулем — «Клієнт-банк».

Реалізовано та активно використовується відкритий стандарт обміну даними. Однак в окремих випадках необхідно налаштувати обмін документами з використання модуля «Клієнт-банк».

Вивантаження з BAS до «Клієнт-банку»

Передача даних у комерційний банк здійснюється у два етапи. На першому етапі користувач готує платіжні документи у системі «Підприємство» та формує текстовий файл. На другому етапі за допомогою програми «Клієнт-банк» цей текстовий файл читається та обробляється, а результат обробки передається телекомунікаційними каналами в модуль «Банк».

Розглянемо ці етапи докладніше.

На першому етапі, під час підготовки платіжних документів у системі BAS (обробка «Клієнт-банк»), користувач вказує низку відомостей:

  • види документів, що вивантажуються;
  • Список розрахункових рахунків, якими необхідно зробити выгрузку. У підприємства може бути кілька розрахункових рахунків, але платіжні документи можуть вивантажуватися не за всіма рахунками (щоб зменшити обсяг інформації, що передається при повторному вивантаженні, щоб передавати документи за різними рахунками в різні банки і т. д.);
  • період вивантаження платіжних документів. Для зазначеного періоду – інтервалу дат – будуть вивантажені всі платіжні документи зазначених видів за вказаними розрахунковими рахунками. Період вивантаження доцільно вибирати таким чином, щоб було вивантажено всі документи, введені (змінені) після попереднього розвантаження даних. Але якщо період охопить раніше вивантажені документи, це вважатиметься помилкою; модуль "Клієнт-банк" розрахований на таку ситуацію.

Результатом розвантаження даних є файл.

На другому етапі користувач працює не з системою BAS, а з модулем «Клієнт-банк». У цьому модулі користувач запускає процедуру завантаження даних із файлу, створеного у системі BAS. Процедура завантаження виконує ряд перевірок:

  • якщо документ цього виду не може оброблятися модулем «Клієнт-банк» (через обмежені функціональні можливості) — процедура завантаження інформує про це користувача;
  • якщо документ, що завантажується, вже присутній у «Клієнті-банку» і не відрізняється за змістом, то він не обробляється;
  • якщо цей документ вже присутній у «Клієнті-банку», але відрізняється за змістом, то він перезаписується, якщо у відповідність до логіки роботи модуля «Клієнт-банк» документ ще може бути змінений (ще документ ще не був підписаний, не був переданий у банк і т. д.);
  • документ не обробляється, якщо відповідно до логіки роботи «Клієнта-банку» він не може бути переданий до банку (прострочений тощо).

Потім модуль "Клієнт-банк" по телекомунікаційних каналах обмінюється даними з модулем "Банк": туди передаються дані про підготовлені документи, звідти приймаються відомості про результати обробки переданих документів, виписки по рахунках і т.д.

Завантаження виписки з «Клієнт-банку» до BAS

Дані з комерційного банку приймаються також у два етапи.

На першому етапі користувачем ініціюється прийом даних у модуль «Клієнт-банк» із модуля «Банку» та формування файлу. На другому етапі за допомогою системи BAS цей файл читається та обробляється.

Розглянемо ці етапи докладніше.

На першому етапі користувач працює з модулем «Клієнт-банк», де ініціюється отримання виписки банку за розрахунковим рахунком та їхнє вивантаження (імпорт) у файл встановленого формату. При цьому користувач вказує низку відомостей:

Перелік розрахункових рахунків, якими потрібно вивантажити операції.

Період вивантаження виписки-інтервал дат. Період вивантаження доцільно вибрати таким чином, щоб вивантажили всі дані (змінені) після попереднього вивантаження. Але якщо період охопить раніше вивантажені операції, це не вважатиметься помилкою.

В результаті вивантаження даних створюється файл.

На другому етапі користувач працює із системою BAS (обробка «Клієнт-банк»). Тут користувач ініціює завантаження виписок із файлу. Процедура завантаження виконує ряд перевірок:

  • якщо документ, що завантажується, вже присутній у BAS і не відрізняється за змістом, то він не обробляється;
  • якщо документ, що завантажується, вже присутній у BAS, але відрізняється за змістом, то він вважається виправленим. Процедура завантаження інформує користувача і пропонує йому змінити існуючий документ.

З питаннями будь ласка звертайтесь за телефонами:

38 (0482) 378–396; +38 (0482) 343–323 
 

Встановимо. Налаштуємо. Навчимо.

Отзыв о внедрении программного комплекса «1С:Управление производственным предприятием для Украины 8» в компании «Лукойл» (Одесса) Отзыв о внедрении регламентированного и бухгалтерского учета в компании «Винфорт» (Киев, Одесса) Отзыв о проекте IT-аудита в компании «Олдi» (Киев, Донецк, Житомир, Днепропетровск, Симферополь) Отзыв о проекте комплексной автоматизации в компании «Виола» (Запорожье) Отзыв о внедрении проекта комплексной автоматизации в компании «Пласке» (Одесса) Отзыв о внедрении проекта комплексной автоматизации в компании «Солнечная долина» (Одесса) Отзыв о внедрении программного комплекса «1С:Управление торговлей для Украины 8» в компании «Тумен» (Одесса) Отзыв о внедрении проекта автоматизации оперативного учета в компании «Эста Холдинг» (Донецк, Киев) Отзыв по обучению работе в программном комплексе ABIS-ISO сотрудников «Таврия-В» (Киев, Одесса, Николаев, Харьков, Львов и пр.)