Формування акта звіряння взаєморозрахунків

Акт звіряння в BAS – необхідний документ, за допомогою якого можна провести звіряння взаєморозрахунків із контрагентами підприємства. Оскільки чинним законодавством не передбачено офіційної форми акта звірки взаєморозрахунків суб’єктів господарювання, то організація має право самостійно розробити зручну для неї форму акта звіряння.

Будь-яка організація здійснює масу розрахунків з контрагентами - надходження від продажу товарів, оплата послуг, аванси, передоплати, купівля-продаж валюти. Для того, щоб зробити аналіз усіх цих розрахунків більш простим, призначений документ «Акт звіряння взаєморозрахунків». Цей документ використовується досить часто, тому що для будь-якої організації важливо мати актуальну інформацію про взаєморозрахунки зі своїми контрагентами.

Цей документ не формує проводок, а, по суті, є довідковим.

Звірка взаєморозрахунків може бути здійснена за всіма договорами з контрагентом або за конкретним договором. Також можна встановити період звіряння. «Акт звіряння взаєморозрахунків» є документом, що відображає розрахунки двох організацій за певний термін.

Упорядкуванням акта звірки взаєморозрахунків займається безпосередньо бухгалтерія підприємства. Бланк цього документа обов’язково складається у двох примірниках, які підписуються двома посадовими особами: головним бухгалтером та керівником підприємства. Обидва екземпляри акта обов’язково візуються печаткою. Один екземпляр залишається на підприємстві, інший передається контрагенту. Дані акта звіряння організації, що є ініціатором звірки, повинні повністю збігатися з даними підприємства-контрагента. Інакше наприкінці документа має фіксуватися інформація щодо наявних розбіжностей.

Для контролю за підписанням акта звірки слід зазначити терміни, протягом яких документ має бути повернений підприємству. Це стосується й суми боргу, що підлягає сплаті. Пункт щодо термінів попередньо має бути внесений до договору контрагента. Якщо така відсутня, суд (у разі претензій) не бере до уваги порушення зазначених термінів.
«Акт звіряння взаєморозрахунків» є підставою для переривання строку позовної давності, що становить 3 роки. Якщо боржник підписує акт звірки протягом цього періоду часу, він, в такий спосіб, визнає свій обов’язок і його погасити.

Якщо організація немає суперечок з приводу майна, акти звірок взаєморозрахунків можуть підписуватися лише головними бухгалтерами обох організацій. У разі звернення до суду (у зв’язку з певними розбіжностями) такий документ не вважатиметься дійсним.

Зазвичай акти звірок провадяться за яким-небудь договором поставки або згідно з рахунком-фактурою. Можливі звіряння і за всіма комерційними операціями за певний період, який цікавить організацію-контрагента.

Застосування акта звірки взаєморозрахунків перестав бути обов’язкової, але, попри це, цей вид документа широко використовується на всіх підприємствах.

В BAS можна легко контролювати взаєморозрахунки вашої організації з контрагентами, використовуючи «Акт звіряння взаєморозрахунків».

З питаннями будь ласка звертайтесь за телефонами:

+38 (0482) 378–396 ; +38 (0482) 343–323

Встановимо. Налаштуємо. Навчимо.

Отзыв о внедрении программного комплекса «1С:Управление производственным предприятием для Украины 8» в компании «Лукойл» (Одесса) Отзыв о внедрении регламентированного и бухгалтерского учета в компании «Винфорт» (Киев, Одесса) Отзыв о проекте IT-аудита в компании «Олдi» (Киев, Донецк, Житомир, Днепропетровск, Симферополь) Отзыв о проекте комплексной автоматизации в компании «Виола» (Запорожье) Отзыв о внедрении проекта комплексной автоматизации в компании «Пласке» (Одесса) Отзыв о внедрении проекта комплексной автоматизации в компании «Солнечная долина» (Одесса) Отзыв о внедрении программного комплекса «1С:Управление торговлей для Украины 8» в компании «Тумен» (Одесса) Отзыв о внедрении проекта автоматизации оперативного учета в компании «Эста Холдинг» (Донецк, Киев) Отзыв по обучению работе в программном комплексе ABIS-ISO сотрудников «Таврия-В» (Киев, Одесса, Николаев, Харьков, Львов и пр.)